Przewodnik po okolicy

Góry Izerskie

Ścieżki rowerowe

Zaletą Gór Izerskich jest gęsta i zróżnicowana sieć dróg rowerowych. Łatwo można sobie ułożyć taką trasę, jaką się lubi – na cały dzień lub tylko na kilka godzin. Wymagającą kondycyjnie lub względnie rekreacyjną. Większość dróg ma tu nawierzchnię szutrową, tylko nieliczne są kamieniste i technicznie trudne.

Tym razem niebieska trasa rowerowa 9,8 km Hrebenac Czechy -Polska. Jest ona dość łatwa, zaparkowaliśmy auto na granicy między Nowym Miastem a Świeradowem. Po obu stronach drogi są tam dość wygodne parkingi. Jazda tędy nie wymaga dużej kondycji, mięśnie i płuca mogą odpocząć, trasa jest bardzo relaksująca.

Bardziej dynamiczne są trasy oznaczone na czerwono (np. Zajęcznik), a czarne (np. Czerniawska Kopa) wymagają już większych umiejętności i bardzo dobrego panowania nad rowerem.

Krajobrazy

Krajobrazy to jedno, co nas przyciąga w Górach Izerskich, ale ta nieuchwytna atmosfera – to jakby osobny świat, gdzie można głęboko odetchnąć i dosłownie, i w przenośni.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności.